Jaki wybrać krem na trądzik różowaty bez recepty? 6

Samodzielne leczenie się, w przypadku absolutnie każdej przypadłości, jest pomysłem średnio trafionym. Najgorszym zaś możliwym rozwiązaniem jest sięganie po antybiotyki, które pozostały po niedokończonym leczeniu z przeszłości czy po innym domowniku i zaaplikowanie go w ciemno, po konsultacji z lekarzem – co jest niestety dość częstym procederem wśród pacjentów. Rozwiązaniem pośrednim, jak to ma miejsce zwykle w takich przypadkach, są dostępne preparaty lecznicze, które można kupić w aptece bez recepty. Ich skuteczność w przypadku różnych schorzeń jest oczywiście zróżnicowana, dlatego osoby mające problem z trądzikiem różowatym nie powinny w ciemno wybierać produktów bez recepty.

Substancje aktywne w kremach

Każda postać trądziku różowatego może mieć zupełnie inny przebieg i podłoże, więc nieco inaczej należy podejść do jej leczenia i preparaty czy leki na trądzik różowaty bez recepty skuteczne w przypadku jednej osoby, u drugiej mogą nie wskazywać takiej skuteczności. Nawet najlepsza maść na trądzik różowaty bez recepty może nie być pomocna w naszym przypadku. Lekarz dermatolog jest w stanie na przestrzeni kilku wizyt dopasować idealne rozwiązanie do konkretnego przypadku chorobowego, więc warto z jego wiedzy korzystać np. krem na trądzik bez recepty.

Jakie kremy na trądzik różowaty będą najlepsze?

Pierwsze zmiany skórne nie mające tak silnego przebiegu, można skutecznie zwalczyć kremami i maściami stosowanymi miejscowo, na walczącą ze stanem zapalnym. Warto wiedzieć, co powinno wchodzić w skład skutecznego preparatu takiego jak krem na trądzik różowaty bez recepty, a są to m.in.:

  • metronizadol – najbardziej powszechny składnik leków przeciwko trądzikowi różowatemu, w kremach i żelach nie przekracza stężenia 0,75-1%, ale metronizadol występuje również w wersji doustnej do stosowania w leczeniu ogólnoustrojowym, gdzie dawka dzienna wynosi 250-500 mg,
  • kwas azelainowy, którego głównym celem jest wizualne likwidowanie grudek i krostek,
  • tetracykliny, doksycykliny i inne makroilidy, to wyjątkowo skuteczne, ale jednak antybiotyki, przez co trudno znaleźć na rynku aptecznym krem na trądzik różowaty bez recepty, który by takie substancje aktywne posiadał,
  • preparaty witaminowe, szczególnie z grup B i K,
  • kwas askorbinowy,
  • antyoksydanty,
  • substancje rozluźniające i kojące.

Działanie na wszystkich frontach

Osobną grupę kremów i maści na rynku aptecznym stanowią kortykosteroidy. Powinny one być również konsultowane z lekarzem, gdyż ich zbyt ekstensywne stosowanie i sięganie po nie przy nieodpowiednim stadium oraz postaci trądziku, może mieć efekt odwrotny do zamierzonego i działać na cerę drażniąco.

Warto także zawsze pamiętać, że przy poważniejszych stanach zapalnych jakiejkolwiek części ciała czy organu wewnętrznego, jednym z bardzo skutecznych elementów wspierających każdą terapię i każdy krem na trądzik różowaty bez recepty (taki jak Acnerose), jest dieta i zmiana niektórych szkodliwych nawyków. Unikanie alkoholu, nikotyny oraz drażniących i ostrych dań, ciężkich kaw i mocnych herbat, włączenie dań bogatych w witaminy, przeciwutleniacze i błonnik – to bardzo pomocne przy leczeniu każdego stadium na trądzik różowaty. Leki bez recepty nie zawsze są odpowiednim rozwiązaniem, dlatego warto działać kompleksowo na cerę i stosować kremy z serii Acnerose wraz z odpowiednio dostosowaną dietą.