Trądzik różowaty a krem redukujący podrażnienia 12

Korzystanie z dostępnych bez recepty preparatów, przeważnie w postaci żelów, kremów i maści na trądzik różowaty, jest dobrym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku najbardziej podstawowych i dopiero początkowych objawów chorobowych. Nie należy jednak nigdy korzystać z takich rozwiązań zbyt długo i zbyt często, albowiem w pewnym momencie trądzik różowaty leczony tylko i wyłącznie słabymi kremami z naturalnymi składnikami, może przerodzić się w ostrzejszą postać, grudkowo-krostkową lub nawet przerostowo-naciekową, z którą walka będzie o wiele trudniejsza. Czy można wyleczyć trądzik różowaty za pomocą kremów?

Delikatne początki trądziku

Trądzik nie musi od razu przyjmować ostrej formy i bardzo często nie rozwija się on aż do takiego stadium, aby konieczne było sięganie po bardziej inwazyjne metody leczenia. Często w aptekach i drogeriach klienci samodzielnie sięgają po przygotowany specjalnie na trądzik różowaty krem redukujący podrażnienia (taki jak krem Acnerose, który polecają na leczymysie.pl). Zobacz, co powinien zawierać krem na trądzik różowaty.

Jego głównym celem jest eliminowanie czynników drażniących skórę, takich jak:

  • naświetlenie i nasłonecznienie skóry, któremu trzeba zapobiegać chociażby poprzez filtry UV,
  • łuszczenie naskórka, będące jednym z pierwszych przyczyn powstawania choroby łojowej, a które łatwo zniwelować wybierając na trądzik różowaty krem redukujący podrażnienia,
  • alkoholu czy olejków eterycznych, które wchodzą w skład wielu preparatów i kosmetyków, a których wpływ na skórę z tendencjami do stanów zapalnych,
  • duże wahania temperatur oraz działanie silnego wiatru,
  • uszkodzenia komórkowe wywołane wolnymi rodnikami – z wolnymi rodnikami bardzo skutecznie radzą sobie specjalne antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, które czasami wchodzą w skład lepszych preparatów tego typu na rynku.

Jakie kosmetyki stosować przy trądziku różowatym?

Produkty dostępne w aptekach i drogeriach bez recepty, bardzo często kosztują wiele, ponieważ ich zadaniem jest nie tyle pielęgnacja, ochrona czy regeneracja skóry, ale działania typowo kosmetyczne. Niestety wiele aktywnych czynników z takich kremów i maści kosmetycznych działa na skórę drażniąco, a osoby z przewlekłym stanem zapalnym cery powinny działać na skórę wyłącznie kojąco, produktami o jak najprostszym i naturalnym składzie. Ich cena wcale nie musi być wysoka – na rynku dostępne są produkty od 20-30 złotych w górę.

Tymczasem trądzik różowaty krem redukujący podrażnienia jest w stanie bardzo dobrze przyjąć i zaakceptować, zwłaszcza w pierwszym stadium rozwoju choroby, gdy jedynymi objawami bywają obrzęki, drobne przekrwienia naczynek krwionośnych, pieczenie czy rumienie okazjonalnie pojawiające się w centralnej części twarzy. Zazwyczaj znikają one same po ustaniu ekspozycji na czynniki drażniące właśnie, takie jak stres czy zimne i gorące powietrze albo pikantna potrawa.