Porady

Leczenie kanałowe szansą na odzyskanie zdrowych zębów

Leczenie kanałowe u profesjonalistów.

Leczenie kanałowe jest popularnym zabiegiem. Coraz częściej w gabinetach wprowadza się nową metodę leczenia pod mikroskopem. Czym różni się od tradycyjnego rozwiązania?

Na czym polega leczenie kanałowe zębów?

Na czym polega leczenie kanałowe w klasycznej praktyce? Cele i przebieg jest bardzo podobny: leczenie kanałowe rozpoczyna się od rozpoznania stanu zapalnego miazgi. Może do niego dojść wskutek próchnicy, ale też poważnego urazu. Leczenie kanałowe chroni pacjentów przed nieodwracalną utratą zęba, czyli jego ekstrakcją. Dentysta musi:

 • usunąć miazgę.
 • otworzyć kanały.
 • oczyścić kanały.
 • wypełnić ząb (w środku).
 • odbudować ząb (na zewnątrz).

W powszechnej metodzie stomatolog zatruwa miazgę, aby doprowadzić do jej obumierania i móc ją potem swobodnie usunąć.

Poczytaj więcej na temat leczenia kanałowego: https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/leczenie-kanalowe

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym to inaczej dewitalizacjaZabieg leczenia kanałowego.

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym praktykowane w klasycznej metodzie polega na udziale paraformaldehydu. Dentysta kładzie ten środek na nerw zęba, aby w kilkanaście dni miazga całkowicie obumarła.

Kiedy do tego dojdzie, pacjent wraca do gabinetu, a dentysta usuwa ją i przechodzi do kolejnych etapów kanałowego leczenia. Leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu pomija ten etap i stawia na ekstyrpację miazgi – usuwanie żywej miazgi przy silnym znieczuleniu.

Ta metoda sprzyja precyzji, oszczędności czasu i komfortowi pacjenta. Jest też bezpieczniejsza dla środowiska jamy ustnej.

Ile trwa leczenie kanałowe zębów?

Doświadczeni pacjenci kojarzą ile trwa leczenie kanałowe w tradycyjnym postępowaniu. Jest ono wydłużone ze względu na proces dewitalizacji zęba. Na pełną odbudowę potrzeba zwykle kilku wizyt – zwłaszcza jeśli próchnica opanowała np. dwa stojące obok siebie zęby.

Osobiste plany zawodowe i towarzyskie mogą jeszcze bardziej wpływać na rozpiętość czasową. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest szybsze, ponieważ pomija etap dewitalizacji. Odbudowa zęba może odbyć się już na jednej wizycie – wystarczy na to ok. 60 minut.

Czy leczenie kanałowe boli? Jakie sytuacje powinny niepokoić?

Dorośli tak samo jak dzieci boją się tego czy leczenie kanałowe boli. Ból zęba po leczeniu kanałowym występuje wtedy, kiedy lekarz zatruje ząb, a pacjent opuści gabinet na ok. 2 tygodnie. T

Leczenie kanałowe u stomatologa w Gdańsku.

o rozpierające dolegliwości, które samoistnie przechodzą – świadczą tylko o obumieraniu miazgi. Leczenie kanałowe pod mikroskopem daje z kolei dyskomfort przy migdałkach – to objaw, który minie w ciągu kilku godzin po zakończonym zabiegu.

Ból po leczeniu kanałowym, który nasila się, nie przechodzi i wiąże się z innymi niepokojącymi objawami (np. wymiotami), trzeba zgłosić dentyście. Warto pamiętać, że zarówno pierwsza, jak i druga metoda przeprowadzana jest zawsze przy wcześniejszym znieczuleniu.

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Przedziały przykładowych cen

Różnice w kwestii tego ile kosztuje leczenie kanałowe są dosyć duże. W popularnej metodzie koszt leczenia kanałowego będzie wynosił od 100 do 500 złotych. Kiedy zdecydujemy się na nowoczesny mikroskop, ta kwota wzrośnie – od 500 do 2000 złotych. To dlatego, że mikroskop daje lepszy obraz, jest bardziej przyjazny środowisku jamy ustnej i wystarczy jedna wizyta, by wyleczyć zęby.

Leczenie kanałowe – jaką opcje wybrać?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest uznawane za lepsze, ponieważ:

 • można je wykonać na tylko jednej wizycie.
 • stomatolog uzyskuje precyzyjny obraz, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko popełnienia błędu.
 • mikroskop jest bezpieczny dla błon śluzowych.
 • jest małe ryzyko zakażeń bakteryjnych.
5 (100%) 5 Głosów

Comments

 1. Ja podczas leczenia kanałowego zęba nie dostałam znieczulenia. Było to spowodowane tym, że mój ząb i tak był martwy i w dodatku mocno zakażony. Podczas leczenia kanałowego kompletnie nic mnie nie bolało.

 2. Dentysta podczas leczenia kanałowego zębów ma obowiązek dać z nieczulenie. Gdy podczas zabiegu nas coś zaboli mamy prawo do jego przerwania i podania większej dawki znieczulenia:)

 3. Leczenie kanałowe uratowało mi zęba :D. Trwało razem jakieś 2 godziny i odbyło się na dwóch spotkaniach. Podczas leczenia kompletnie nic mnie nie bolało. Znieczulenie trzymało mnie długo po zabiegu. Ogólnie to nie ma co się bać zabiegu leczenia kanałowego. W dzisiejszych czasach podczas zabiegów dentystycznych pacjenta nie ma prawa nic boleć. Jedynie co to możemy odczuwać lekki dyskomfort

 4. Podczas decyzji o leczeniu kanałowym zębów proponuje wziąć pod uwagę stomatologię mikroskopową. Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem jest dużo skuteczniejsze i szybsze niż klasyczne kanałowe 🙂

 5. Oczywiście, że leczenie kanałowe zęba nie boli. Ból jedynie może się pojawić już po zakończonym leczeniu gdy pości znieczulenie, ale stomatolog przygotowuje nas również na ten wypadek dając nam odpowiednie leki przeciwbólowe 🙂

 6. Serio definitywnie polecam leczenie kanałowe pod mikroskopem. Oszczędzicie sobie dużo nerwów i będziecie zadowoleni z tego jak szybko wyleczyliście zęby i że ominęły was kolejne wizyty u dentysty

− 3 = 5

Add your widget here